پنجشنبه ، 30 آبان ، 1398
اطلاع رسانی
کد خبر: 485   |  دفعات بازدید : 1207   |   نسخه چاپی   |   ارسال به دوستان  

اهمیت مسواک و نخ دندان برای کودکان

02 تیر, 1397
اهمیت مسواک و نخ دندان برای کودکان

در اینجا نکاتی برای مراقبت از دندان کودکان وجود دارد:

از یک مسواک کوچک و نرم استفاده کنید. مسواک را برای چند دقیقه در آب گرم خیس کنید تا نرم تر شود.

هم انجمن دندانپزشکی آمریکا و هم آکادمی آمریکایی متخصصان کودکان استفاده از مقداری خمیردندان فلوراید به اندازه یک دانه برنج را به محض این که اولین دندان کودک ظاهر می شود، توصیه می کنند. شما می توانید مقداری به اندازه یک نخود را زمانی که کودک ۳ ساله می شود، استفاده کنید.

دندان های کودک را روزی دو بار مسواک بزنید- صبح و درست قبل از خواب. دو دقیقه را صرف مسواک زدن کنید، زمان مناسبی را برای دندان های آسیا صرف کنید. این منطقه ای است که حفره ها اغلب ظاهر می شود.

هر سه یا چهار ماه مسواک را عوض کنید یا اگر علائم خرابی را نشان می دهد، می توانید زودتر عوض کنید.

استفاده از نخ دندان برای کودکان را یک بار در روز به محض این که دو دندان کنار هم در می آید، شروع کنید. استفاده از خلال دندان به جای نخ دندان ممکن است برای شما و کودک شما آسان تر باشد.

از دندانپزشک خود درباره میزان نیاز فلوراید کودک سوال کنید. اگر آب نوشیدنی شما به میزان لازم فلوراید ندارد، مکمل های فلوراید یا درمان های فلوراید ممکن است برای کودک لازم باشد.

چه زمانی کودکان خودشان باید مسواک بزنند و نخ دندان استفاده کنند؟

بیشتر تا سن حدود ۶ یا ۷ سالگی فاقد مهارت مسواک زدن یا استفاده از نخ دندان هستند. تا این زمان به خاطر داشته باشید که بهترین راه آموزش به کودکان برای چگونگی مسواک زدن، مثال زدن است. به کودک خود اجازه دهید که مسواک زدن شما را نگاه کند تا اهمیت بهداشت خوب دهان را به او آموزش دهید.


فلوراید برای کودک من ایمن است؟

فلورید برای کودکان ایمن است. فلوراید ماده معدنی طبیعی است که از دندان ها در برابر تشکیل حفره ها حفاظت می کند و دندان ها را تقویت می کند. استفاده از آن در اوایل زندگی کودک، حفاظت بیشتری برای دندان های در حال رشد فراهم خواهد کرد. مشخص کنید که آیا آب شیر شما حاوی فلوراید است یا خیر. اگر آب شیر فلوراید ندارد، از دندان پزشک خود بپرسید آیا باید مکمل فلوراید برای کودک استفاده کنید یا خیر.

 

 

امتیاز : Article Rating|  
اهمیت مسواک و نخ دندان برای کودکان
امتیاز دهی